Nazwa użytkownika:

Hasło:

Pamiętaj mnie


Facebook     Twitter     YouTube
SPRZEDAM MIESZKANIE • PORĘBA • M-2 • 38m²
ul. Chopina • I piętro • Zadbane - do zamieszkania • Duży pokój • Umeblowana kuchnia ze sprzętem AGD • Łazienka w płytkach • Pojemna zabudowana szafa w przedpokoju • Piwnica. Kontakt: 606 528 617


Nie dla kopalni cynku i ołowiu


12 maja w MOK w Porębie odbyła się dyskusja zorganizowana przez Stowarzyszenie „Nie dla kopalni cynku i ołowiu” na temat „Co nam daje, a co zabiera kopalnia cynku i ołowiu w powiecie zawierciańskim”.

Członkowie Stowarzyszenia „Nie dla kopalni cynku i ołowiu” przekazali informację o zagrożeniach wynikających z wydobycia rud cynku i ołowiu na naszym terenie.

Podczas spotkania członkowie Stowarzyszenia zaprezentowali opracowanie Państwowego Instytutu Geologicznego dotyczące wód podziemnych, które są największym... czytaj dalej

Komentarze: 1  •  Napisz komentarz

II Europejski Festiwal Smaków


10 maja w MZS Poręba obchodzono Dzień Europy. Uczniowie Gimnazjum im. Stanisława Staszica przy pomocy nauczycieli języków obcych Marty Wilczyńskiej i Katarzyny Gajek zorganizowali II Europejski Festiwal Smaków.

Udział w nim wzięli przedstawiciele wszystkich klas gimnazjum oraz zaproszeni uczniowie klas szóstych SP nr 1. Każda z klas przygotowała potrawy typowe dla wylosowanego kraju oraz krótką prezentację na jego temat.

Wygląd stoiska i smak potraw były oceniane przez jury w składzie: Maryla Kułach – kierownik... czytaj dalej

Komentarze: 0  •  Napisz komentarz

Obchody Dnia Zwycięstwa


8 maja pod Pomnikiem Pamięci Narodowej w Porębie odbyła się uroczystość z okazji 72 rocznicy zakończenia II wojny światowej i Dnia Zwycięstwa.

Pod pomnikiem Burmistrz Poręby Ryszard Spyra i wiceprzewodniczący Rady Miasta Grzegorz Gąska zapalili symboliczne znicze w imieniu mieszkańców naszego miasta a harcerze z Miejskiego Zespołu Szkół zaciągnęli wartę.

Burmistrz miasta zapalił też znicze na cmentarzu przy grobie poległych żołnierzy radzieckich podczas wyzwalania Poręby i przy pamiątkowej tablicy upamiętniającej... czytaj dalej

Komentarze: 0  •  Napisz komentarz

Uczcili święto Konstytucji 3 Maja


Mszą świętą w intencji ojczyzny w kościele p.w. Zesłania Ducha Świętego, którą odprawił proboszcz parafii ks. prałat Andrzej Michalak rozpoczęły się w Porębie uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja.

Pod Pomnikiem Pamięci Narodowej, nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów przez delegacje organizacji społecznych i miejscowe instytucje a Burmistrz miasta Ryszard Spyra podziękował przybyłym mieszkańcom za przykład obywatelskiej postawy i udział w tych uroczystościach.

Przy zabytkowej wieży wyciągowej wsadu... czytaj dalej

Komentarze: 0  •  Napisz komentarz

Zwiedzili Kopalnię i Muzeum „Sztygarka”


25 kwietnia odbyła się wycieczka słuchaczy Porębskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do Kopalni Ćwiczebnej „Sztygarka” oraz do Muzeum Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Wycieczkę zorganizował Uniwersytet Międzypokoleniowy Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu i Miejski Ośrodek Kultury w Porębie.

Uczestnicy wycieczki przeszli podziemną trasą turystyczną umiejscowioną na dwóch pokładach węglowych na głębokości 25m i przebywali w naturalnych warunkach pracy pod ziemią.

W Muzeum Miejskim „Sztygarka” zwiedzono... czytaj dalej

Komentarze: 1  •  Napisz komentarz

Festyn charytatywny strażacy dla Mikołaja


23 kwietnia br. na terenie OSiR w Zawierciu odbył się charytatywny festyn „Strażacy i Motocykliści dla Mikołaja”. Organizatorami byli m.in. OSP Marciszów, OSP Niwki, OSP Poręba, OSP Włodowice, OSP Ogrodzieniec i OSP Kroczyce a festyn prowadził Dominik Pucek. Oprócz druhów ochotników, w akcję pomocy włączył się zawierciański OSiR, Grupa Jura PL, Policja, Grupa Jurajska GOPR, straż miejska, a także lokalne organizacje pożytku publicznego.

Festyn objęty został honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji... czytaj dalej

Komentarze: 0  •  Napisz komentarz
Money.pl - Kliknij po więcej
Wiadomości z kraju
Wspierane przez Money.pl

Money.pl - Kliknij po więcej
Wiadomości ze świata
Wspierane przez Money.pl